Accounting Team Leader in Bucuresti

Full-time, Manager
Bucuresti
Posted 2 ani ago

Din pacate, aceasta pozitie nu mai este disponibila!
Poti vizualiza pozitii similare in lista noastra de oportunitati curente.

Limba engleza

„Treaba mea ca lider este sa ma asigur ca toti angajatii din companie au in fata mari oportunitati si ca ei simt ca au un impact semnificativ asupra societatii.”— Larry Page.

Ne-am dori ca viitorul nostru Team Leader sa reuseasca sa vada oportunitatile in cadrul echipelor pe care le va coordona, dar si sa aiba un know-how puternic in domeniul contabilitatii.

Daca iti doresti sa lucrezi alaturi de colegi profesionisti si prietenosi, nu mai sta pe ganduri si hai sa iti povestim mai multe despre cum ar arata rolul tau.

Responsabilitati

  • Intocmirea si verificarea balantei lunare, a bilantului
  • Intocmirea situatiilor financiare anuale, a raportarilor solicitate de client
  • Oferirea consultantei in domeniul financiar-contabil clientilor repartizati
  • Colaborarea cu auditorii interni si externi pentru completarea dosarelor de audit
  • Calcularea / verificarea modului in care sunt realizate: impozitul pe profit, impozitul pe nerezidenti, TVA-ul si alte taxe conform legislatiei in vigoare  si intocmirea declaratiilor fiscale la termenele si standardele profesionale asumate
  • Urmarirea si participarea la pregatirea bugetului de venituri lunar si anual
  • Coordonarea proiectelor alocate și a echipei de contabili care lucreaza pe proiectele respective, planificarea si controlul operatiunilor efectuate la nivel de echipa
  • Acordarea suportului metodic echipelor pe care le vei coordona
  • Implicarea in formarea profesionala a membrilor din echipele alaturi de care vei lucra
  • Propunerea ideilor de imbunatatire a procedurilor/modului de lucru
  • Acordarea suportului tehnic legat de spete contabile complexe
  • Organizarea de training-uri pe spete profesionale pentru echipe
  • Intocmirea de articole referitoare la spete profesionale pentru social media

Cerinte

  • Sa ai finalizate studii superioare cu specializare in domeniul economic / contabil
  • Sa ai o experienta de minim 8 ani in domeniul Financiar – Contabil
  • Sa detii certificare CECCAR (expert contabil) si/ sau Camera Consultantilor Fiscali (consultant fiscal) si/ sau ACCA
  • Sa ai cunostinte foarte bune de utilizare a aplicatiilor de Microsoft Office si cunostinte foarte bune de operare cu programe de contabilitate (sisteme ERP de tip Navision, SAP)
  • Sa cunosti la nivel profesionist legislatia din domeniul financiar-contabil
  • Sa fi lucrat cu raportarile financiare RAS, IAS (IFRS), US GAAP
  • Sa ai cunostinte avansate de limba engleza (nivel C1)
  • Sa ai capacitatea de analiza si sinteza
  • Sa ai o atitudine proactiva si pozitiva
  • Sa ai experienta in coordonarea unei echipe

Ce iti oferim

  • Job remote, poti lucra la distanta din orice zona a Romaniei
  • Bonus anual in functie de performanta
  • Tichete de masa
  • Abonament medical la o clinica privata cu renume
  • Locatie centrala si flexibilitatea programului de munca
  • Concediu de studiu platit
  • Zile extra de concediu de odihna
  • Curs de engleza, traininguri interne, sustinere financiara pentru diverse traininguri/ conferinte externe
  • Abonament Bookster
  • Sansa de a te dezvolta si de a lucra alaturi de colegi prietenosi, cu un puternic background profesional
  • Organizam diverse evenimente interactive care ajuta la destinderea atmosferei si la intarirea spiritului de echipa. Urmareste pagina noastra de Facebook – Accace Careers Romania – si fii parte din #accacelife!

Despre Accace

Impreuna lucram, ne distram, sarbatorim!

Curios sa vezi cum este viata in Accace? Afla mai multe!

Despre pozitie

Program: Full-time

Experienta: Senior-level

Locatie: Bucuresti, Romania

Cine primeste CV-ul tau?

Trimite CV!

    Sunt de acord ca Accace si persoanele imputernicite de catre aceasta sa imi prelucreze datele personale in procesul de recrutare si, ulterior, sa imi trimita oportunitati de cariera, articole, sfaturi utile, invitatii la evenimente

    Termeni si conditii | Politica Accace privind GDPR

    Job Features

    Job CategoryArhiva